c1146cd6-62d6-4102-a0a8-a1f601099438.jpg

Putem supravietui unui mega-tsunami?

COULD WE SURVIVE A MEGA TSUNAMI?

In Vest, oamenii se gandesc la tsunami-urile devastatoare ca la evenimente care se intampla oriunde altundeva in lume – dincolo de marile indepartate si in buletinele de stiri, afectand natiuni asezate in zone ale Pamantului sensibile din punct de vedere seismic.

Dar oare ce s-ar intampla cu lumea daca ar fi declansat un tsunami chiar din mijlocul Oceanului Atlantic? Unde ar lovi si ar exista oare sanse de supravietuire? Cum ne-am descurca?

,,Putem supravietui unui mega-tsunami?” dezvaluie faptul ca se asteapta sa aiba loc un astfel de eveniment chiar in Atlantic si aduce aceasta posibilitate la nivelul unei realitati iminente.

Te-ar putea interesa si:
Vacante de facut dupa ce implinesti 30 de ani
Islanda
Istoria Chinei

Partenerii noștri

Cropped image of mature man taking a glass of alcohol

Consumul ocazional de alcool în exces, mai periculos decât pare. Ce au descoperit cercetătorii

Consumul de alcool concentrat într-o singură zi, chiar dacă apare rar, poate avea efecte mult mai...